Cukrzyca dzieli się na dwa typy: I i II. Jest coraz powszechniejsza. Dr Jerzy Jaśkowski radzi, jak można pomóc sobie w przypadku gdy zachorujemy na cukrzycę.
– Cukrzyca typu I dotyczy młodych ludzi – mówi dr Jerzy Jaśkowski. – W rejonach, w których jest duże skażenie środowiska fluorem choroba występuje znacząco częściej. Udowodniliśmy to na podstawie badań 2000 dzieci w rejonie pomorskim. Podobny efekt ma ilość szczepionek podawanych małemu dziecku. Pamiętajmy, że do 3 roku życia nasze narządy są jeszcze nie w pełni wykształcone. Dzieciom do 3 roku życia nie powinno się, na przykład podawać tranu, bo jest to zbyt duże obciążenie dla wątroby tego dziecka.
Co można w takiej sytuacji zrobić?
– Pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić, to zlikwidowanie toksyn, które działają na dziecko – mówi lekarz. – Chodzi o zaprzestanie dostarczania fluoru w jakiejkolwiek postaci. Badania profesorów Zenona Ganowiaka i Michała Nabrzyskiego udowodniły, że dziecko, podczas jednego mycia zębów może pochłonąć 5 miligramów fluoru.
Badania te udowodniły jeszcze jedno: organizmy dzieci nie są w stanie wydalić takich ilości fluoru.
– Mniej więcej 1 miligram fluoru może zostać wydalony przez dziecko. Czyli pozostałe 4 miligramy się kumulują – mówi doktor. – Fluor jest neurotoksyną i spokojnie przechodzi przez barierę krew-mózg i usadawia się w mózgu, ułatwiając tym samym drogę innym toksycznym pierwiastkom (jak np. aluminium) wniknięcia do mózgu.
Dlatego zdaniem doktora Jaśkowskiego najważniejsze jest zapobieganie cukrzycy typu I przez całkowite chronienie dziecka przed fluorem.
– To samo dotyczy napojów typu cola – mówi lekarz. – Tam się znajduje kwas ortofosforowy i dlatego dzieci nie powinny takich napojów dostawać, bo nie są w stanie takich toksyn wydalić.
Cukrzyca typu II to choroba osób starszych.
– Tu niedomaganie polega na braku wytwarzania insuliny – mówi dr Jerzy Jaśkowski. – W moim przekonaniu całkowitym błędem jest podawanie insuliny tym ludziom. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, to podawanie – na początku codziennie, odpowiednich ziół, np. mieszanki Diabetosan (skład: liść pokrzywy, korzeń cykorii, owocnia fasoli) i takie herbaty zacząć popijać. Jeśli to nie działa, to trzeba podać 500 mikrogramów witaminy K2.
Witamina K2 powoduje wzrost produkcji insuliny.
– W ciągu około 6 miesięcy udaje się przywrócić prawidłową pracę trzustki – twierdzi lekarz. – Czas regeneracji takiej uszkodzonej trzustki to zazwyczaj od 6 do 9 miesięcy. To doświadczalnie wiemy, bo takie przypadki mieliśmy, szczególnie przy ostrych zatruciach na przykład w stacjach oczyszczania wody. Dochodziło do zatruć, występowała cukrzyca i tę cukrzycę mniej więcej po 6 miesiącach udawało się likwidować, mimo, że cukry skakały do 300-400 miligramów. Powinno się także chorym podawać sałatki z surowych brokułów, brukselki lub kalafiora. Pokrojone warzywa można polać – w zależności od tego, co kto lubi śmietaną lub kwaśnym mlekiem. Dobrze, żeby chory zjadał około 200-250 gramów takiej sałatki zjadał co najmniej 3 razy w tygodniu.
Posłuchajmy doktora Jaśkowskiego:
źródło: TU
Dziekuje za artykul. Fajnie by bylo jeszcze poczytac o cukrzycy ciazowej – chyba coraz wiecej pan ma z tym problemy niestety