Dr Jerzy Jaśkowski: nie dajcie się ,,wpisywać do programów”!

Dr Jerzy Jaśkowski: nie dajcie się ,,wpisywać do programów''!

Takie ogłoszenia, często sponsorowane pojawiają się często w mediach społecznościowych. Firmy szukają osób ,,do programów” leczenia różnych chorób. Czasem takie ,,programy” oferowane są w szpitalach. Przed nimi ostrzega doktor Jerzy Jaśkowski.

– Ostrzegam wszystkich pacjentów, którzy dostaną informację w danym szpitalu, że ,,wpiszą ich do jakiegoś programu”… leczenia czy wszystko jedno czego. W żadnym wypadku nie dajcie się państwo na to nabrać – mówi dr Jerzy Jaśkowski. – ,,Wpisanie do programu” jest to nic innego jak… testowanie leków. A dlaczego macie być królikami doświadczalnymi?

Królikom doświadczalnym się płaci, i to bardzo wysoko.

– Tak jest na całym świecie. A w Polsce poprzez wprowadzenie pojęcia ,,wpisanie do programu” całą masę ludzi się oszukuje – mówi lekarz. – Widziałem kilka takich rzekomo dobrowolnych zgłoszeń, gdzie chory zgadza się na przyjęcie do takiego programu. Otóż wszędzie tam jest podane, że nie dostanie żadnego odszkodowania za powikłania i mało tego – jeszcze sam będzie musiał ponosić koszty dojazdów i innych rzeczy związanych z przedłużeniem tej ,,terapii”.

Doktor ostrzega: nie dajmy się nabrać na wpisywania do żadnych programów!

– Leczenie ma być takie, żeby było skuteczne – mówi doktor Jaśkowski. – A pacjentowi jest naprawdę wszystko jedno: czy dostanie pół litra, czy dostanie zioła, czy też dostanie zastrzyk. Pacjent ma być zdrowy. I to jest jedyny cel działania medyzyny.

Posłuchajmy Doktora Jaśkowskiego

 

źródło: TU

One thought on “Dr Jerzy Jaśkowski: nie dajcie się ,,wpisywać do programów”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *