Prawo: szczepienia na Ce19 są w Polsce obowiązkowe

Obiecałam, że wracam i… wracam. bez znieczulenia, bo czasy są takie, że na powolne otwieranie oczu nie ma już czasu. Jesteśmy oszukiwani i okłamywani w biały dzień. I pozwalamy na to, zajmując się polityką zamiast czytaniem ustaw.

Nie mam dobrych wiadomości. Kto liczy na to, że powszechnie powtarzane z ust namiestników rządu warszawskiego słowa ,,szczepienia na Ce19 są dobrowolne” są prawdą musi zmierzyć się z realiami.

W dniu 21 stycznia 2021 roku uchwalona została nowelizacja ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Opublikowana została w Dzienniku Ustaw z datą 25 stycznia 2021 r. na pozycji 159.  Ustawę można pobrać tutaj.

Jest tu kilka długich artykułów dotyczących szczepień na Covid, kwalifikacji ,,lekarskich” i innych dyrdymałów.

Najważniejsze: na stronie 21 w artykule 21c punkt 3 czytamy: Do szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 nie stosuje się przepisów art. 19, w przypadku wystąpienia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19.

Poszukajmy więc artykułu 19, którego przepisów nie stosuje się w przypadku ,,zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19.”. Publikowanie nowelizacji prawa tylko w kawałkach dodanych do starej treści ustawy utrudnia czytanie prawa, ale tego nie umożliwia. Poszukajmy więc nowelizowanej ustawy i sprawdźmy, co kryje się w zawartym w niej artykule 19.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w dniu 8 października 2020 r. wydała obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Treść jednolitą znajdziemy w drukach publikowanych przez Sejm RP – TUTAJ.

W artykule 19 czytamy:  ,,Osoby lub grupy osób mogą poddawać się szczepieniom ochronnym przeciw chorobom zakaźnym, innym
niż szczepienia obowiązkowe, zwanym dalej „zalecanymi szczepieniami ochronnymi”.

Jeśli ten artykuł NIE MA zastosowania w przypadku szczepień na Ce19 (a tak wynika z uchwalonej w styczniu nowelizacji ustawy, to oznacza, że :

W Polsce szczepienia na Covid nie są szczepieniami ,,zalecanymi”, ale są szczepieniami OBOWIĄZKOWYMI.

Poświęcony jest temu cały czwarty rozdział ustawy z 2008 roku, który w wersji jednolitej znajdziemy – tutaj – od strony 14.

Nie ma wątpliwości – w świetle ,,prawa” wszyscy zostaniemy wcześniej lub później wyszczepieni jak bydło – zresztą ,,wyszczepianie” to słowo z języka weterynarzy.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to dodam jeszcze słowa ministra Dworczyka z dnia 20 marca 2021: ,,Wygląda to w tej chwili w ten sposób, że jeśli ktoś się nie zgłosił na umówiony termin, to będzie musiał czekać na uruchomienie już pełnych, populacyjnych szczepień. Więc, w pewnym uproszczeniu, spada na koniec kolejki”.

Nawet nikt nie ukrywa, że przed nami są ,,pełne szczepienia populacyjne”.

Czy dowiedzieliście się tego z telewizji?

Beata Kozłowska

proszę o wsparcie na działalność portalu: https://zrzutka.pl/xr293z bym mogła przekazywać Wam więcej prawdziwych informacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *