Proste lody BIO z bananów

Bananowe lody BIO

Banany są jednym z najpopularniejszych owoców – lubią je prawie wszyscy, a dietetycy dali im nawet określenie Superfood – Superżywność. Z bananów można zrobić pyszne i proste lody.

Banany BIO można kupić już w wielu sklepach. Gdy zachodzi obawa, że ich nie zjemy nim sczernieją, warto banany zamrozić. W tym celu obrane banany tniemy na plasterki ok 1 – 1,5 cm grubości i w słoiczku do zamrażania wkładamy do zamrażalnika. Warto mrozić po jednym bananie, bo wtedy zawsze wyjmiemy odpowiednią ilość.

Zamrażamy banany pokrojone i obrane ze skórki

Mrożone banany są pyszne. Znam osoby, które podjadają je nieomal prosto z lodówki… A najprostsze lody to właśnie rozdrobnione zamrożone wcześniej banany.

2 zamrożone banany wkładamy do pojemnika do blendowania i… blendujemy. Aby bowiem zamrożone banany przypominały prawdziwe lody warto zadbać o ich napowietrzenie – i właśnie temu celowi ma służyć blendowanie. Czym dłuższe blendowanie, tym lody lepiej napowietrzone. Ale nie przesadzajmy – blendowanie nie może trwać zbyt długo gdyż masa bananowa zrobi się zbyt ciepła.

Jeśli banany dojrzewają zbyt szybko do naszych potrzeb – zamroźmy je!

W Ameryce taki deser nazywany jest nana icecream. Deser z samych bananów tak przygotowanych jest pyszny. Ale od czego wyobraźnia? Do masy z zamrożonych bananów można dodać łyżeczkę dobrego kakao i otrzymamy przepyszne lody czekoladowe. Także dodatek bakalii podniesie smak lodów: dobrze sprawdzą się organiczne rodzynki, orzechy czy suszone owoce. Także świeże owoce to dobry pomysł! Odrobina wanilii spowoduje, że lody będą nie tylko pyszne, ale i aromatyczne.

Gdy taki deser chcemy dosłodzić użyjmy rozdrobnionych daktyli.

Dobrym dodatkiem do bananowej ,,bazy” lodowej będą także mrożone owoce. Ja często dodaję zamrożone wiśnie (bo lubię wiśnie), ale dobre będą także truskawki czy jagody. Dodane do takich lodów okruchy czekolady BIO także nie zaszkodzą.

Deser można posypać mielonym cynamonem i wanilią – będzie przepyszny i pachnący

Lody są w 100% wegańskie, BIO i tak proste, że prościej już się chyba nie da. Nie znam nikogo, komu by nie smakowały – chyba, że ktoś nie lubi bananów. Lato właśnie się rozpoczyna, więc jeśli mamy ochotę na coś ochładzającego – zróbmy je sami.

Takie lody bananowe można także wykorzystać do… bananowej kawy, ale o tym już innym razem.

 

2 thoughts on “Proste lody BIO z bananów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *