Kurkuma – na czym polega jej super moc?

Kurkuma

Kurkuma skutecznie wzmacnia odporność i ma silne działanie przeciwzapalne. Ale być może największa jej wartość leży w jej potencjale przeciwrakowym.
Tak przynajmniej uważa dr. Joseph Mercola z USA.

 – W Indiach, gdzie powszechnie stosuje się kurkumę, częstość występowania czterech typowych nowotworów w USA: okrężnicy, piersi, gruczołu krokowego i płuc – jest 10 razy niższa – informuje dr Mercola. – W rzeczywistości rak gruczołu krokowego, który jest najczęściej rozpoznawanym rakiem u mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, jest rzadki w Indiach i jest to przypisywane częściowo kurkuminie z kurkumie.

Tak wygląda kurkuma w naturze. To ostryż długi. Jako przyprawę wykorzystywane jest kłącze

Dr William LaValley z Austin w stanie Teksas jest jednym z najlepszych znawców medycyny naturalnej, poinformował dr Mercolę, że kurkumina – aktywny składnik kurkumy – ma w istocie najwięcej dowodów na poparcie swoich antyzapalnych właściwości niż jakikolwiek inny pokarm.
Po przeprowadzonych badaniach stwierdzono, że kurkumina:

  • Hamuje transformacje komórek w guz, a także hamuje proliferację komórek nowotworowych już istniejących – pomaga organizmowi zniszczyć zmutowane komórki nowotworowe, aby nie mogły rozprzestrzeniać się przez całe ciało
  • Zmniejsza stan zapalny
  • Poprawia funkcje wątroby
  • Hamuje syntezy białka, które ma znaczenie w tworzeniu nowotworu – oznacza to zapobieganie rozwojowi dodatkowego dopływu krwi niezbędnego do wzrostu komórek nowotworowych (znanego jako antyangiogenezę)

Jak podaje dr Mercola, według naukowców z Uniwersytetu w Teksasie Centrum Badań nad Rakiem Anderson, kurkumina blokuje kluczową drogę biologiczną potrzebną do rozwoju czerniaka i innych raków.

Czy kurkuma działa? Wystarczy spojrzeć na statystyki chorób z miejsc, gdzie stosowana jest powszechnie

Przyprawy faktycznie zatrzymują laboratoryjne szczepy czerniaka przed proliferacją i popychają komórki nowotworowe do popełnienia samobójstwa przez zamknięcie czynnika jądrowego-kappa B (NF-kB), potężnego białka, wywołanego nieprawidłową reakcją zapalną, prowadzącego do rozmaitych zaburzeń, takich jak zapalenie stawów i rak.

Co najważniejsze, kurkuma wydaje się być bezpieczna w leczeniu wszystkich nowotworów!

 – Aby uzyskać pełne korzyści, jakie oferuje kurkuma, warto poszukać ekstraktu z kurkumy z co najmniej 95-procentową zawartością kurkuminy, zawierających 100 procent certyfikowanych składników organicznych – radzi dr Mercola.

Przyprawa nie powinna zawierać wypełniaczy, dodatków i substancji pomocniczych (substancji dodanej do dodatku jako środka wspomagającego procesy lub stabilności), a producent powinien stosować na wszystkich etapach bezpieczne metody produkcji. Szukajmy więc kurkumy BIO – organic!

Moda na kurkumę na szczęście do Polski już dotarła. W sklepach można znaleźć kurkumę BIO mieloną lub w kłączach.

Źródło: TU


Wpis służy wyłącznie do celów informacyjnych i wyraża zdanie założycielki bloga, ale nigdy nie może zastąpić opinii lekarza lub pracownika służby zdrowia.

3 thoughts on “Kurkuma – na czym polega jej super moc?

  1. Na Konferencji Miedzynarodowej w Fuldzie dr Arnhold przedstawil terapie z Arabi Saudyjskiej.Polega ona na wstrzyknieciu di zyl curcumian 1 /sa 3 Curcumians ale tylko nr 1 jest aktywna) .Po ca 1 godz.podaje sie 4 rodzaje Swiatla Laserowego dozylnie a nastepnie robi sie Test na TKTL1..Terapi uzywa sie gdy Tumor piersi nie jest wiekszy niz 2 cm..DrArnhold jest w Fotodynamische Zentrum in Bad Homburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *