Co to jest face mapping? Co twarz mówi o odżywianiu

Face mapping

Moda na face mapping opanowała Amerykę i powoli wchodzi do Europy. To zaczerpnięta z chińskiej medycyny naturalnej metoda, gdzie na podstawie niedoskonałości skóry widać pracę wewnętrznych narządów.

Są dwie metody mapowania twarzy – jedna dokładniejsza i bardziej oparta na chińskiej medycynie naturalnej, druga mniej dokładna, ale podobno też się sprawdza. Oczywiście, całość należy traktować jako zabawę, chyba, że się sprawdzi… W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie są już nawet specjaliści – kosmetolodzy od face mappingu. Ale… to, co dzieje się na twarzy bardzo często ma podłoże w żywieniu.

Twarz i szyja zostały podzielone na kilka obszarów. Poza środkową częścią twarzy (środek czoła, nos, usta broda) obydwie strony twarzy podzielono symetrycznie na sfery odpowiadające narządom wewnętrznym człowieka – większość z nich to układ pokarmowy i układ wydalniczy. Czy rzeczywiście na twarzy widać, co dzieje się w naszym ciele?

Spójrzmy zatem na zdjęcie obok i sprawdźmy jakim narządom odpowiadają poszczególne strefy:

 • 1 –  jelito cienkie
 • 2 i 3 – pęcherz moczowy
 • 4 i 6 – serce
 • 5, 9 i 10 – wątroba
 • 7 i 8 – nerki
 • 12 i 13 żołądek
 • 14 i 15 – płuca
 • 16 i 17 jelito grube
 • 18 – serce
 • 19 – układ rozrodczy
Czy rzeczywiście z twarzy można wyczytać, co dzieje się w naszym organizmie?

Druga wersja podziału jest mniej skomplikowana:

 • podzielone na dwie części czoło odpowiada za sprawy związane z żołądkiem i układem trawiennym
 • punkt 5 nadal oznacza wątrobę
 • 7 i 8 – nerki
 • policzki – płuca
 • 11 – układ sercowo naczyniowy
 • broda i żuchwa – układ hormonalny

Zdaniem specjalistów od face mappingu, na podstawie tego, gdzie w młodości pojawiają się niedoskonałości w postaci pryszczy i krost ropnych, a w starszym wieku zbyt głębokie zmarszczki, zaczerwienienia i problemy skórne – możemy wiele wywnioskować o tym, jak pracują nasze organy wewnętrzne i… pomóc sobie odpowiednią dietą.

Czoło

wypryski lub zbyt wiele zmarszczek na czole może być spowodowane przez nadmiat przetworzonego jedzenia, tłuszczów , stresu, cukru i alkoholu.

Rozwiązanie: staraj się unikać spożywania alkoholu i spróbować dłużej spać. Upewnij się też, że pijesz dużo wody i jesz surowe warzywa i owoce.

Pomiędzy brwiami – wątroba

żołądek pracuje zbyt wiele, często przez nadmierne spożycie mięsa, co prowadzi do przemęczenia wątroby. Niedoskonałości w tym obszarze mogą być oznaką, że jesteś uczulony na niektóre produkty spożywcze. Rozwiązanie: Bardzo ważne jest spożywanie świeżych i zdrowych produktów spożywczych. Staraj się uprawiać jogę, medytację, szybkie chodzenie lub ćwiczenia gimnastyczne. Warto też spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu.

Obszar wokół oczu – nerki

Niedoskonałości w tym obszarze oznaczać mogą słabe krążenie, zbyt dużo alkoholu, osłabione serce i palenie papierosów.

Rozwiązanie: Zmniejsz spożycie kofeiny, unikaj spożywania alkoholu i słodzonych napojów i upewnij się, że pijesz dużo wody.

Nos – układ krwionośny

Wypryski i krosty tutaj mogą oznaczać słabe krążenie, rozkurczony żołądek, gazy i zanieczyszczone powietrze. Nadciśnienie tętnicze może być przyczyną wielu problemów w tym obszarze twarzy.

Rozwiązanie: Sprawdź poziom cholesterolu i reguluj ciśnienie krwi. Musisz pić ekologiczną zieloną herbatę, dzięki czemu można wyeliminować toksyny z organizmu. Należy również regularnie ćwiczyć.

Dolna część policzków – płuca

Niedoskonałości w tym obszarze mogą oznaczać zanieczyszczenie organizmu toksynami, astmę lub palenie papierów. Ponadto wokół ciemnych oczu mogą pojawić się ciemne okręgi.

Rozwiązanie: unikać dymu papierosowego i zanieczyszczonego powietrza. Jeśli jesteś palaczem, musisz jak najszybciej rzucić palenie.

Usta i podbródek

Niedoskonałości tutaj oznaczać mogą spożywanie żywności pełnej tłuszczu, cukru oraz alkoholu i kawy. Bardzo mocno przyprawiona żywność też może mieć wpływ na ten obszar twarzy.  Nierównowaga może być też spowodowana stresem i kłopotami ze snem.

Rozwiązanie: jedz więcej owoców i warzyw, które pomogą utrzymać organizm w równowadze.  A jeśli to nie pomoże, a nadal masz problemy, skonsultuj się z lekarzem.

Najwięcej wskazówek dotyczy układu pokarmowego

Pamiętajmy, że to tylko zabawa. Natomiast zabawą nie jest to, że praktycznie każdy symptom oznacza, że warto pić więcej czystej wody i jeść więcej świeżych niezanieczyszczonych – a więc organicznych czyli BIO – owoców i warzyw. To bowiem, co spożywamy przekłada się bowiem na pracę naszego układu trawiennego i na nasze zdrowie.

To, co jemy przekłada się na pracę naszych organów i na nasze zdrowie

Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i wyraża zdanie założycielki bloga, ale nigdy nie może zastąpić opinii lekarza lub pracownika służby zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *