Dlaczego masz krzywą twarz? A Twoje dziecko?

Czy Twoje dziecko ma krzywą twarz? Dlaczego?

To tylko hipoteza, ale… Czy masz krzywą twarz? A może twoje dziecko ma ,,sarkastyczny” krzywy uśmiech? Bloger Forrest Maready zwrócił uwagę na to, że choć zawsze zdarzały się krzywe twarze, to teraz jest ich wyjątkowo dużo i to nawet u dzieci.

Forrest Maready jest ,,antryszczepionkowcem”. W swoich ,,Niebywałych opiniach” porusza tematy niewygodne dla przemysłu farmaceutycznego i szczepionkarskiego. Czy się z tym zgadzamy czy nie? – to należy od nas samych, ale ze względów edukacyjnych i informacyjnych przemyślenia o tym, czym są spowodowane krzywe twarze warto niewątpliwie poznać. Forrest Maready uważa bowiem, że niesymetryczne krzywe twarze są… efektami szczepień. Pamiętajmy jednak, że jest to tylko hipoteza.

Jak zastrzega Forrest Maready, koncepty przedstawione w tym wątku oraz w powiązanych filmach i ilustracjach są hipotezami opartymi na podstawie najnowszych badań empirycznych. Potrzebne są dodatkowe badania, aby udowodnić lub obalić przedstawione tutaj hipotezy. Skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem ważnych decyzji medycznych.

Problem dotyczy także dorosłych: czy zawsze mieliśmy krzywe twarze?

Jak pisze bloger na stronie ,,Are You Crooked”, istnieje kilka różnych sposobów, w jakie dziecko może wykazywać uszkodzenia nerwów czaszkowych. Na sześć oznak warto zwrócić uwagę. Warto też użyć telefonu lub aparatu do udokumentowania twarzy dziecka, bo dzięki temu można zauważyć, kiedy i co się zmieniło. Poznajmy te niepokojące symptomy:

1. Krzywy uśmiech

Jeśli u twojego dziecka rozwinie się uszkodzenie nerwu czaszkowego nr 7, nie będzie ono w stanie uśmiechać się równomiernie. Tylko jedna strona twarzy się podniesie. Jedno oko będzie bardziej okrągłe niż drugie.

2. Opadająca brew

Innym symptomem porażenia nerwu czaszkowego nr 7 jest opadająca brew. Nerw sterujący tym mięśniem mógł zostać uszkodzony, a napięcie mięśniowe utracone.

3. Oko zwrócone na zewnątrz

Jeśli u twojego dziecka rozwinie się uszkodzenie nerwu czaszkowego nr 3, to oko będzie odchylać się na zewnątrz. Czasami nieco w górę lub w dół, ale zwykle odsuwa się od nosa.

4. Oko zwrócone do wewnątrz

Prawidłowo funkcjonujący nerw czaszkowy nr 6 odciągnie oko twojego dziecka na zewnątrz. Jeśli pojawi się problem z tym nerwem czaszkowym, to oko będzie dryfować do wewnątrz.

5. Częściowe mrużenie oka

Nerw czaszkowy nr 7 dodatkowo wzmacnia mięśnie, które pozwalają zamknąć powieki. Użyj nagrania wideo w zwolnionym tempie, aby zobaczyć, czy obie powieki zamykają się całkowicie, gdy mrugają.

6. Opadająca twarz

Nawet jeśli twoje dziecko nie uśmiecha się ani nie marszczy brwi, możesz zauważyć brak napięcia mięśniowego, o czym świadczy spłaszczony policzek lub zwisająca powieka.

 

Czy nasze twarze od zawsze były krzywe?

Nie mieliśmy krzywych twarzy od zawsze. Jeśli spojrzysz wstecz na stare fotografie z epoki wiktoriańskiej i wojny secesyjnej, trudno będzie ci znaleźć wizerunki ludzi o krzywych twarzach. Wszystkie wydają się symetryczne.

Nawet jeśli znajdziesz starsze zdjęcia uśmiechniętych osób, które raczej są rzadkie, nigdy nie zobaczysz kogoś z krzywym uśmiechem (oprócz Edgara Allana Poe). Zawsze będą się równomiernie uśmiechać, a obie strony twarzy będą podnosić się na tą samą wysokość.

Obecnie krzywe twarze są wszędzie, gdzie tylko nie spojrzysz. Jest wielu celebrytów ze sławnymi, skrzywionymi twarzami i z jakiegoś powodu większość z nich ma porażenie po lewej stronie twarzy. Dlaczego tak się dzieje?

 

Możesz myśleć, że to taki hollywoodzki “uśmieszek”. Jednak gdy widzisz taki uśmieszek u dzieci, zwłaszcza u niemowląt, to możesz zdać sobie sprawę, że to wcale nie jest uśmieszek, ale znak, że coś jest nie tak.

To nie tylko krzywe uśmiechy. Oczy ludzi nie są tak zwrócone tak prosto jak kiedyś. Nazywa się to zezem i podobnie jak koślawe uśmiechy, można je wszędzie dostrzec.

Czy to szczepionki powodują, że nasze twarze stają się krzywe?

Wielu rodziców zauważyło, że twarze ich dzieci stają się krzywe bezpośrednio po otrzymaniu szczepionek, ale nie byli pewni, jak szczepionka może spowodować ten problem. Ponieważ rodzice często mają wiele zdjęć swoich dzieci np. na telefonie, to potrafią znaleźć uderzające fotki pokazujące różnice w twarzach swoich dzieci przed i po przyjęciu szczepionek.

Przed i po szczepieniach – źródło: areyoucrooked.com
Przed i po szczepieniach – źródło: areyoucrooked.com

Inni rodzice zauważyli, że oczy ich dzieci zwracają się do wewnątrz lub na zewnątrz wkrótce po otrzymaniu szczepionek. Ten stan nazywany jest zezem i często może się sam rozwiązać. Pozostaje pytanie, dlaczego szczepionki mogą go powodować? Czy to może być znak, że z czymś jeszcze innym coś jest nie tak?

Wewnątrz pnia mózgu znajdują się pary jąder nerwów czaszkowych, po jednym dla każdej strony ciała. Te części mózgu kontrolują ruch i wykrywają wejściowe sygnały zmysłowe dla wielu różnych części twojej głowy. Jeśli tutaj coś pójdzie nie tak, dzieci mogą mieć krzywe twarze. Czy szczepionki z jakiegoś powodu mogą obrać za cel ten konkretny obszar?

Wnętrze pnia mózgu. Tu uszkodzenia powodują powstawanie krzywych twarzy – źródło: areyoucrooked.com

 

Czy krzywe twarze mogą być znakami ostrzegawczymi?

Co by się stało, gdybyśmy wiedzieli, że szczepionki szkodzą naszym dzieciom zanim pojawią się problemy z jelitami? Przed egzemą, przed brakującymi krokami rozwojowymi? Od pierwszych tygodni życia poza łonem matki, zanim mogą mówić, zanim będą w stanie wskazać rękami, co by było, gdyby istniał sposób – znak, sygnał, dzięki któremu moglibyśmy zdać sobie sprawę z tego, że szczepionki szkodzą naszym dzieciom?
Niemowlęta nie potrafią mówić i nie potrafią wskazać, ale pomimo tych ograniczeń wciąż mogą komunikować rodzicom, że coś w ich ciele idzie źle. Ta komunikacja, te sygnały, te ostrzeżenia, mają miejsce teraz, u dzieci na całym świecie i pomimo tego, że patrzą nam prosto w twarz, przegapiamy to, umyka nam to. Jest to tak powszechne, tak oczywiste, że nawet nie możemy tego zobaczyć.

Dlaczego zdjęcie po lewej stronie jest ostrzega przed wylewem, a pozostałe zdjęcia już nie?

Krzywe uśmiechy i niedopasowane oczy to rzeczy, których szukamy jako oznaki udaru u osoby starszej, ale z jakiegoś powodu, kiedy pojawia się u dzieci, ignorujemy je lub jeśli je w ogóle zauważamy to nazywamy to słodkim wyrazem twarzy. Kiedy patrzysz na zdjęcia ludzi wykonane 50 lat temu, problem ten wydaje się nie istnieć. Twarze wszystkich wyglądają idealnie symetrycznie. Jednak kiedy posuwasz się naprzód w czasie, twarze coraz większej ilości ludzi wydają się być krzywe. Co do niektórych z tych uśmiechów mógłbyś założyć, że to są uśmieszki – wytworne wyrazy dumy. Ale kiedy widzisz je u małych dzieci, a nawet niemowląt, to zaczynasz je widzieć, jako coś czym są – znaki ostrzegawcze.

Sygnały z ich ciała, które wskazują że coś jest nie tak jak powinno. Wiele dzieci wykazuje te zmiany wkrótce po szczepionkach. Kiedy zaczniesz szukać, to zauważysz że to zjawisko występuje wszędzie.

Gdyby dziewczyna miała ponad 50 lat – taki wyraz twarzy mógłby świadczyć o udarze… Foto: Pixabay

Przykłady

Te zdjęcia zebrane na Pintereście zawierają niewielką kolekcję przykładów krzywych uśmiechów i / lub zezów. Te obrazy są cytowane wyłącznie w celach naukowych.

Przykłady  zamieszczone tutaj pochodzą ze strony http://areyoucrooked.com/, chyba, że są podpisane inaczej/

 – W książce “Crooked” zagłębisz się w historię i naukę tego, co może sprawiać, iż nasze twarze są tak krzywe – informuje na swoich stronach Forrest Maready. – Książka zawiera wiele przypisów i cytatów, oferuje również spojrzenie na to, jak szczepionki mogą nie tylko powodować krzywe twarze, ale także zaburzenia autoimmunologiczne i problemy neurologiczne, takie jak autyzm.

Objaśnienie hipotezy stojącej za „Czy jesteś krzywy?”

Jeśli chcesz zrozumieć, w jaki sposób szczepionki mogą wywoływać krzywe twarze, ten materiał wyjaśnia wszystkie koncepty związane z „Czy jesteś krzywy?” Zawiera historyczne zdjęcia prostych twarzy i omawia, w jaki sposób nasze współczesne twarze mogły stać się tak krzywe. Omówione są również inne tematy, takie jak zaburzenia autoimmunologiczne oraz dlaczego dzieci, a zwłaszcza chłopcy cierpią na autyzm.

Are You Crooked? – Forrest Maready (po angielsku)

 

A może niesymetryczne twarze dzieci wcale nie są takie słodkie? – Polskie napisy

One thought on “Dlaczego masz krzywą twarz? A Twoje dziecko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *